Portál pre mamičky a ich detičky

DVD vcielka maja

Dátum pridania: 3. 02. 2011 Kategória: Kúpim Ostatné

hladam, kupim dvd vcielka maja v slovenskom, pripadne ceskom jazyku.

Cena:
Poštovné:
Nový tovar: Áno

Filter inzercie

Meno                    Heslo

Najčítanejšie Vybrané

Ako by malo dieťatko optimálne priberať?

Rast bábätka ovplyvňuje viacero faktorov. Hodnotíme ho aj podľa toho, či sa dieťatko narodilo v termíne alebo predčasne. Nasledujúci rast ovplyvní aj to, ak sa dieťatko narodilo v termíne, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou (hypotrofický novorodenec). Hmotnosť dojčiat sa líši, lebo závisí od  pôrodnej váhy.

Koľko spánku potrebuje dieťatko?

Určite sa nad tým zamýšľate aj vy. Možno ticho závidíte kamarátke, ktorá svoje dieťatko položí do postieľky a ono bez problémov zaspí a prespinká celú noc. Čo sa týka spánku, je to individuálne u každého dieťatka. Niektoré detičky potrebujú pravidelný spánok a spia dlho, iným stačí pár minút. Väčšinou si vie dieťatko samo určiť, koľko spánku potrebuje. Ak nemá dieťatko zdravotné problémy, je dobré, aby sme akceptovali jeho potrebu spánku, ktorú si určí. Dieťatko si má počas spánku oddýchnuť a načerpať sily. Dĺžka spánku závisí aj od veku dieťatka. Počas spánku sa strieda fáza pokojného spánku s fázou paradoxného spánku. V tejto fáze je dieťatko nepokojné, plače, alebo sa smeje a môže otvárať aj očká. Čo sa týka spánkového rytmu, ten si dieťatko osvojí po čase a to tak, že dieťatko začne rozlišovať deň a noc.

Psychomotorický vývoj

Každý rodič veľmi pozorne sleduje napredovanie svojho dieťatka a teší sa z jeho úspechov. Prvé roky dieťatka sú charakteristické výraznými zmenami v raste a vývoji. Psychomotorický vývoj je ovplyvnený  funkciou centrálneho nervového systému, prísunom živín a kyslíka do mozgu. Ovplyvňuje ho aj výživa a podnety z okolia. Ak nie je niektorá z daných podmienok splnená, dochádza k jeho oneskorenému, prípadne trvalému poškodeniu.

Nebezpečný výrobok - Detská plastová súprava na hranie - pištoľ, granát, obušok, hodinky, odznak "COMMANDOS"

Slovenská obchodná inšpekcia oznamuje, že na trhu v SR zistila v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý bol oznámený do systému RAPEX Maďarskom, a ktorý predstavuje závažné riziko ohrozenia zdravia.

Očkovanie

Pojem očkovanie  je medzi verejnosťou známy, ale názory - najmä laickej verejnosti sa naň líšia.

Čo to vlastne očkovanie je? Jedná sa o aplikovanie očkovacej látky do organizmu, ktorý si následne vytvorí protilátky proti chorobe. Význam očkovania je v tom, že keď sa jedinec stretne s „chorobou“ proti ktorej  sa dal zaočkovať, neochorie, lebo sa dokáže brániť.

Ľahké a rýchle obedy pre vyťažené mamičky

Prinášame typy na ľahké a jednoduché obedy, ktoré stíhate aj keď ste v zhone. Staráte sa o detičky, musíte ísť na nákup, vybaviť iné záležitosti, upratať... Myslíte si, že čas je len na studený obed? Už žiadne zvyšky z nedele a studené obložené chleby.  Doprajte si lahodný pokrm, aj keď to zdanlivo vyzerá, že nemáte čas. Obedy do pol hodiny sú tu pre vás!

 

Kuracie a dusená zelenina

Základom tohto receptu sú kuracie prsia a zelenina.

Potrebujeme: Kuracie prsia

tehotenstvo tyzden po tyzdni

Porod a jeho priebeh

babatko 0-12 mesiacov

naihrisko.sk