Portál pre mamičky a ich detičky

DVD vcielka maja

Dátum pridania: 3. 02. 2011 Kategória: Kúpim Ostatné

hladam, kupim dvd vcielka maja v slovenskom, pripadne ceskom jazyku.

Cena:
Poštovné:
Nový tovar: Áno

Filter inzercie

Meno                    Heslo

style="display:inline-block;width:300px;height:250px"
data-ad-client="ca-pub-1231018695493588"
data-ad-slot="8162154352">

Najčítanejšie Vybrané

Ako by malo dieťatko optimálne priberať?

Rast bábätka ovplyvňuje viacero faktorov. Hodnotíme ho aj podľa toho, či sa dieťatko narodilo v termíne alebo predčasne. Nasledujúci rast ovplyvní aj to, ak sa dieťatko narodilo v termíne, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou (hypotrofický novorodenec). Hmotnosť dojčiat sa líši, lebo závisí od  pôrodnej váhy.

Koľko spánku potrebuje dieťatko?

Určite sa nad tým zamýšľate aj vy. Možno ticho závidíte kamarátke, ktorá svoje dieťatko položí do postieľky a ono bez problémov zaspí a prespinká celú noc. Čo sa týka spánku, je to individuálne u každého dieťatka. Niektoré detičky potrebujú pravidelný spánok a spia dlho, iným stačí pár minút. Väčšinou si vie dieťatko samo určiť, koľko spánku potrebuje. Ak nemá dieťatko zdravotné problémy, je dobré, aby sme akceptovali jeho potrebu spánku, ktorú si určí. Dieťatko si má počas spánku oddýchnuť a načerpať sily. Dĺžka spánku závisí aj od veku dieťatka. Počas spánku sa strieda fáza pokojného spánku s fázou paradoxného spánku. V tejto fáze je dieťatko nepokojné, plače, alebo sa smeje a môže otvárať aj očká. Čo sa týka spánkového rytmu, ten si dieťatko osvojí po čase a to tak, že dieťatko začne rozlišovať deň a noc.

Psychomotorický vývoj

Každý rodič veľmi pozorne sleduje napredovanie svojho dieťatka a teší sa z jeho úspechov. Prvé roky dieťatka sú charakteristické výraznými zmenami v raste a vývoji. Psychomotorický vývoj je ovplyvnený  funkciou centrálneho nervového systému, prísunom živín a kyslíka do mozgu. Ovplyvňuje ho aj výživa a podnety z okolia. Ak nie je niektorá z daných podmienok splnená, dochádza k jeho oneskorenému, prípadne trvalému poškodeniu.

Prijatie dieťaťa s postihnutím v rodine

Narodenie dieťaťa s akýmkoľvek postihnutím býva v rodine považované za veľmi traumatizujúcu skutočnosť, ba až za jednu z najbolestivejších udalostí, ktorá môže človeka v živote stretnúť.

Nebojte sa o svoje vlasy ani na jeseň

Najfarebnejšie ročné obdobie je už tu a pomaly sa podľa toho snáď začne správať aj počasie. Väčšinu hláv v uliciach pokryjú rôzne čiapky, šiltovky a klobúky a naše vlasy dostanú poriadne zabrať. Prichádzajúcou zimou budú podliehať stále väčšej záťaži, čo počas nastávajúcej plesovej sezóny nebude práve najpríjemnejšou zmenou. Naše vlasy sa v takýchto podmienkach správajú ako posledná jesenná tráva pod snehom. Strácajú objem, sú akosi viac „unavené“ a prichádzajú aj o svoj zdravý lesk. Niekedy sa dokonca hanbíme vyzliecť si čiapky, či ich práve preto ani nenosíme. No namiesto toho aby sme ohrozovali vlastné zdravie by sme sa mohli zamyslieť aj nad inými možnosťami.

Pozvánka na XVI. Vakcinačný deň Slovenskej republiky

  • Slovenská epidemiologická a vakcinologická spoločnosť SLS
  • Slovenská pediatrická spoločnosť SLS
  • Ústav verejného zdravotníctva JLF UK Martin
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Martine
  • Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiline

pod záštitou Hlavného hygienika Slovenskej republiky usporiadajú XVI. Vakcinačný deň Slovenskej republiky.

tehotenstvo tyzden po tyzdni

Porod a jeho priebeh

babatko 0-12 mesiacov

naihrisko.sk