Portál pre mamičky a ich detičky

Bábätko (0-12 mesiacov)

novorodenec

 

Blahoželáme! Vaše bábätko je na svete a starostlivosť oň je tá najkrajšia povinnosť. Užívajte si každú chvíľku, dotyk a pohladkanie bábätka, ktoré príde. Čo vás čaká? Ako byť pripravená? Na čo nezabudnúť?

Vyberte si mesiac

babatko 1 mesiac babatko 2 mesiac babatko 3 mesiac babatko 4 mesiac babatko 5 mesiac babatko 6 mesiac babatko 7 mesiac babatko 8 mesiac babatko 9 mesiac babatko 10 mesiac babatko 11 mesiac babatko 12 mesiac

 

Prvý rok s bábätkom Vám môže pripadať ako maratónsky beh: budete unavená, bez akejkoľvek predstavy, čo Vás čaká za ďalšou zákrutou a cieľová páska v nedohľadne. Nič ale nie je také beznádejné, ako to na prvý pohľad vyzerá. Budeme Vás sprevádzať i naďalej a niektoré rady, tipy a informácie Vám určite prídu vhod a uľahčia Vám život. Nestresujte sa a robte len to, čo je potrebné. Odpočívajte, keď bábätko spinká a nehanbite sa požiadať o pomoc svojich blízkych.

A nezabudnite – stali ste sa mamičkou, čo je samo osebe úžasné a nič Vás teda nemôže vyviesť z miery! Snažte sa užiť si každý krásny okamih s Vaším novorodeným bábätkom.

Zapojte sa do diskusie novorodenec a dojča alebo batoľatá.

Ďalšie rady pre mamičky nájdete na www.NIVEA.sk/baby

Aj ty si mamička? Pridaj sa k našej komunite na facebooku. Klikni sem. :)

Ďalšie články na ukulele.sk

Meno                    Heslo

Najčítanejšie Vybrané

Ako by malo dieťatko optimálne priberať?

Rast bábätka ovplyvňuje viacero faktorov. Hodnotíme ho aj podľa toho, či sa dieťatko narodilo v termíne alebo predčasne. Nasledujúci rast ovplyvní aj to, ak sa dieťatko narodilo v termíne, ale s nízkou pôrodnou hmotnosťou (hypotrofický novorodenec). Hmotnosť dojčiat sa líši, lebo závisí od  pôrodnej váhy.

Koľko spánku potrebuje dieťatko?

Určite sa nad tým zamýšľate aj vy. Možno ticho závidíte kamarátke, ktorá svoje dieťatko položí do postieľky a ono bez problémov zaspí a prespinká celú noc. Čo sa týka spánku, je to individuálne u každého dieťatka. Niektoré detičky potrebujú pravidelný spánok a spia dlho, iným stačí pár minút. Väčšinou si vie dieťatko samo určiť, koľko spánku potrebuje. Ak nemá dieťatko zdravotné problémy, je dobré, aby sme akceptovali jeho potrebu spánku, ktorú si určí. Dieťatko si má počas spánku oddýchnuť a načerpať sily. Dĺžka spánku závisí aj od veku dieťatka. Počas spánku sa strieda fáza pokojného spánku s fázou paradoxného spánku. V tejto fáze je dieťatko nepokojné, plače, alebo sa smeje a môže otvárať aj očká. Čo sa týka spánkového rytmu, ten si dieťatko osvojí po čase a to tak, že dieťatko začne rozlišovať deň a noc.

Psychomotorický vývoj

Každý rodič veľmi pozorne sleduje napredovanie svojho dieťatka a teší sa z jeho úspechov. Prvé roky dieťatka sú charakteristické výraznými zmenami v raste a vývoji. Psychomotorický vývoj je ovplyvnený  funkciou centrálneho nervového systému, prísunom živín a kyslíka do mozgu. Ovplyvňuje ho aj výživa a podnety z okolia. Ak nie je niektorá z daných podmienok splnená, dochádza k jeho oneskorenému, prípadne trvalému poškodeniu.

Zjednodušte si život: skvelé rady a nápady v kuchyni

Viete, ako čo najrýchlejšie oddeliť žĺtok od bielka, ako sa zbaviť zápachu v chladničke, či ako čo najrýchlejšie rozmraziť stuhnuté maslo? Toto a mnoho ďalších trikov ako si uľahčiť prácu ženy v domácnosti, konkrétne v kuchyni, sa dozviete práve v tomto článku :)

Ako pre vaše dieťa vybrať správnu autosedačku?

Mnoho rodičov na používanie detských autosedačiek stále hľadí ako na povinnosť. Tomu je potom často podriadená aj kvalita vybranej detskej autosedačky a spôsob jej použitia. Nevravíme však len o značke či cene. Napriek tomu, že kvalita vyhotovenia autosedačky je nesmierne dôležitá, zaleží aj na výbere takej autosedačky, ktorá bude pre vaše dieťa najvhodnejšia. Ako teda na to?

Priberanie bábätka

Priberanie svojho bábätka trápi mnohé mamičky. Hlavne počas dojčenia si nie sú isté, či majú dostatok mlieka a či stačí na nasýtenie dieťatka. Keď sa k tomu pridruží neustáli plač, neprespaté noci a nakoniec doktorkin varovný prst, že ručička na váhe sa neposunula smerom hore, je to pre vás priam hororový stav.

tehotenstvo tyzden po tyzdni

Porod a jeho priebeh

naihrisko.sk